Gülşehir İlçesinde Sarıkamış HÜZNÜ

Nevşehir Üniversitesi Gülşehir Meslek Yüksekokulu bugün İlçede Sarıkamış’ı anlamak ve anlatmak başlığında bir yürüyüş gerçekleştirdi.

22 Aralık 2012 Cumartesi 19:31
Alışverişinizde İndirim Yapacak Firmalar

Sabah saatlerinde İlçe dışındaki Gülşehir Meslek Yüksek okulu bahçesinden başlayan ve Nevşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve Hacıbektaş Veli Meslek Yüksek okulu öğrencilerinin başlattığı yürüyüşe İlçe merkezine gelene kadar çok sayıda öğrenci ve okul  katılım gösterirken, İlçe meydanına ulaşıldığında katılım sayısı Bin Beş yüz sayısına ulaşmıştır.

 

Sarıkamış harekatı’nın 98.Yıldönümü münasebetiyle harekat’ta donarak şehit olan 90 Bin şehidimiz adına yapılan hüzün ve gurur yürüyüşüne katılım oldukça yüksek olurken, deyim yerinde ise Nevşehir İli Gülşehir İlçesi tarihi bir gün yaşayarak İlçe halkı muhteşem ve çoşkulu bir gençlik fotoğrafı ile karşılaştı.

Bir saatlik yürüyüş sonucu Gülşehir İlçesi KEPEZ tepesine ulaşan gençlerimiz ve geleceğimizin teminatları bir saatlik yürüyüş esnasında söyledikleri marşlar ve milli sloganlar ile diğer katılımcıları da oldukça heyecanlandırdılar.

Yürüyüşe baştan beri destek veren Gülşehir Kaymakamı Abdullah ÖZADALI etkinlik boyunca katılımcıları yalnız bırakmazken, yürüyüşün mimarları, Gülşehir Meslek Yüksek okulu Müdür yardımcısı Ahmet Korkmaz ve Gülşehir Anadolu Lisesi  Tarih ve İzcilik Kulübü Danışmanı Tayfur Urgenç hüzün  ve gurur yürüyüşünün en güzel şekilde gerçekleşmesi için koşturan şahsiyetlerdi.

 

Bugün Gülşehir İlçesi Meslek Yüksek Okulu bahçesinden başlayan yürüyüş İlçe merkezinden geçerek yaklaşık Beş kilometrelik bir mesafe kat ederek KEPEZ tepesine ulaşılmıştır. Kepez Tepesi’ne ulaşıldığında ilk olarak saygı duruşu ve arkasından  okunan İstiklal Marşı ile devam ederken  , 400 kişiden oluşan Yüksek okul öğrencilerinin  koro halinde  kahramanlık marşları söylemesi yüksek rakımlı tepenin hüznü olmuştur. Gerek yürüyüş esnasında gerekse Kepez tepesi zirvesinde 50 öğrenciden oluşan  grubun kol kola girerek Türk bayrağı oluşturmaları muhteşem görüntüler olarak yerini almıştır.

Bugün yapılan Sarıkamış Şehitlerimizi  anma, anlama ve her şeyden önemlisi unutmama etkinliğinin II.ne  Gülşehir Kaymakamı Abdullah ÖZADALI, Belediye Başkanı Mustafa DURSUN, Gülşehir MYO Müdürü Dr.Mehtap ARACI, İlçe Jandarma Komutanı Salih BULUT , İlçe Emniyet Müdürü Ramazan COŞKUN, Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa UĞUR, , TÜRKAV başkanı Ahmet YILMAZ, İlçe Müftüsü Nuh ASLAN, akademisyenler, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler Üniversite ve lise öğrencileri katılmışlardır.

Kepez Zirvesi  tepesine  yürüyüş kadar, yapılan konuşmalarda katılımcıları duygulandırırken,  Gülşehir Kaymakamı Abdullah ÖZADALI,  Gülşehir MYO Müdürü Dr.Mehtap ARACI, İlçe Jandarma Komutanı Salih BULUT , İlçe Emniyet Müdürü Ramazan COŞKUN, Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa UĞUR, , TÜRKAV başkanı Ahmet YILMAZ, İlçe Müftüsü Nuh ASLAN,’ın günün anlam ve önemi hakkında konuşmaları da yürüyüşe katılanlar tarafından  güzel bulunurken, İlçe Müftüsü Nuh ASLAN’ın şehitlerimizin ruhları için okuduğu dualar ve sonunda tüm katılımcılar tarafından sesli olarak okunan Fatiha her şeye değerdi.

Hüznün ve gururun zirve yaptığı etkinliğin sonunda tüm katılımcılara şekersiz üzüm şırası ve kavrulmuş buğday ikramı anlamlı yürüyüşün sonu idi.

 

Bugün gerçekleştirilen etkinliğin Mimarları Nevşehir Üniversitesi Gülşehir Meslek Yüksek okulu Müdür yardımcısı Ahmet Korkmaz ve Gülşehir Anadolu Lisesi  Tarih ve İzcilik Kulübü Danışmanı Tayfur Urgenç’i tebrik ediyor ve kutluyor tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

 


Yükleniyor...
Yorumlar yüklenirken lütfen bekleyiniz...