Kardeşlik Var Oldukça Türkiye Var Olacaktır

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili bir mesaj yayınladı. Mesaj şu şekilde;

17 Mart 2012 Cumartesi 23:30
Alışverişinizde İndirim Yapacak Firmalar
 Aziz milletimizin var olduğu günden bu yana şahit olduğu en büyük zaferlerden birisi olan, cihan devletlerinin adeta çelikten gücüne fedakâr ve cefakârca kahramanlıkla karşı konulduğu Çanakkale deniz zaferimizin 97. yıldönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi ise rahmet ve minnet ile anıyoruz.

Çanakkale Zaferi, hürriyet aşkını her şeyden üstün tutan, topraklarını her türlü güce karşı canı pahasına koruyan Türk askerinin, yoksulluğa rağmen tek yürek olup cephede çoluk çocuk genç yaşlı demeden kahramanca çarpışan Türk Milleti’nin asilliğinin adeta madalyasıdır.

Unutulmamalıdır ki
Türk milletinin her bir ferdi; yöresi, kökeni ve mezhebi ne olursa olsun, Çanakkale sırtlarında yüreklerini buluşturmuş, birlikte şahadet şerbetini içmeye yemin etmiş, omuz omuza hücuma kalkmış, aynı safta namaz kılmış, Cenab-ı Allah’a dua etmiş, birbirinin umudu olmuş ve vatanın selameti için emek vermiş ve kan dökmüştür.

Bugün ülkemizde ayrılık naraları atanlara, ülkemizde fitne ve fesat tohumlarının yeşermesi için içeriden ve dışarıdan planlar yapanlara Çanakkale adeta bir derstir, milletimizin bir şamarıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “tarihini bilmeyen milletler yok olmaya mahkûmdur”. İşte bu sebepledir ki özellikle ülkemizin umudu olan doğudan batıya kuzeyden güneye her coğrafyada yaşayan gençlerimiz Çanakkale Zaferi’nin ruhunu kavramalı, milletimizin birbirine kenetlenip hangi zorlukları aştığının farkına varmalıdır.

Türk milletinin Çanakkale Zaferi’nde gösterdiği azim ve kararlılık gönüllerde yaşadıkça ve bu kutsal değerlere sahip çıkan neslimiz var oldukça, geçmişte hayata geçirilemeyen hain ve sinsi emeller, bugün de yarın da ilelebet de hedeflerine ulaşamayacaklardır.

Bu duygularla; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97’nci Yıldönümü’nde; tertemiz kanlarıyla üzerinde yaşadığımız toprakları vatanlaştıran aziz şehitlerimizi minnet duygularımla anıyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.
Yükleniyor...