• BIST 105.257
  • Altın 146,379
  • Dolar 3,4679
  • Euro 4,1617
  • Nevşehir 33 °C
  • Ankara 33 °C
  • İstanbul 35 °C
  • WhatsApp Hattımızla Size Daha Yakınız

Haklı ve Onurlu Davamız Türk Eğitim-Sen

Cengiz Yurt

23 yıldır haklı ve onurlu bir duruş sergileyen Türk Eğitim-Sen devleti temsil eden memurların haklarının korumak ellerinden alınmak istenen iş güvencelerinin yok edilmesi, maaşlarının hayatın gerçekleri karşısında eriyip gitmesi diğer tarafta ise Türk milletinin ve kamu görevlilerinin sırtından bıçaklandığı bir dönemi yaşarken hem kamu görevlilerimizin haklarına hem de varlığımızın teminatı gerçek anlamda sendikacılığın tek adresi olarak tüm Türk milletinin ve Türk memurunun gönlünde yer etmiştir. 

Son 13 yılda eğitim sisteminden siyasi düzene, ekonomiden dış ilişkilere, spordan kültüre kadar toplum hayatının her alanında ve günlük yaşam tarzında demokratikleşme ve muhafazakârlık kisvesi altında eşitliğe, insan onuruna, temel hak ve özgürlüklere, insan haklarına aykırı yasak ve uygulamaları tek tek hayata geçirerek ülkede bir baskı ve korku iklimi yaratmışlardır. Ve bu yıkım, bu saldırı artarak sürmektedir.  Atatürk ilkelerini yok etmeye, demokrasimizin içini boşaltmaya çalışmaktadırlar. Bunun için kararlı ve bilinçli bir şekilde doğrudan veya dolaylı olarak hep laiklik ilkesini hedef almışlardır. 

Hedef  demokrasiyi yok etmek Türkiye'yi din-mezhep-inanç ekseninde yönetilen, yaşatılan bir topluma dönüştürmektir.  

Türk Eğitim-Sen olarak;

Var olduğumuz sürece doğruları söylemeye devam edeceğiz.

Haksızlıkların, hukuksuzlukların ve keyfiliğin karşısında kale gibi durmaya devam edeceğiz.

Çalışanların haklarının korunması, kazanımlarının geliştirilmesi ve beklentilerinin karşılanması için var gücümüzle gayret göstermeye devam edeceğiz.

Kamu çalışanlarının pazarlanmasına, haklarının gasp edilmesine, siyasetin ve bürokrasinin kölesi haline getirilmesine karşı sergilediğimiz ahlaklı mücadeleyi yılmadan, yorulmadan, bıkmadan yürütmeye devam edeceğiz.

 

                                              

Bu yazı toplam 3089 defa okunmuştur.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Web Sitesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 384 214 21 21 Faks : +90 384 214 21 52