• BIST 106.474
 • Altın 151,840
 • Dolar 3,6440
 • Euro 4,3033
 • Nevşehir 8 °C
 • Ankara 3 °C
 • İstanbul 15 °C
 • WhatsApp Hattımızla Size Daha Yakınız

Mevzuata Aykırı Yönergeye İptal Çalışması Başlatıyoruz

Mevzuata Aykırı Yönergeye İptal Çalışması Başlatıyoruz
Yönetici değerlendirme yönergesinin kim tarafından yürütüldüğü, kapsamının ve tarihinin belli olmadığı, hangi kanun ve yönetmeliğe dayandırıldığının belirtilmediği görülmüştür. Kısacası mevzuata aykırıdır.

Nevşehir genelinde Okul Müdürü olarak görev yapan idarecilerin 2014 Yılı içerisinde görev süresinin uzatılmasıyla ilgili yönetici değerlendirme sonucunda, düşük puan verilerek görev süresinin uzatılmamasına ilişkin karara göre;

Düşük puan verilen veya puan verilmeyen soruların gerekçesinin olmadığı, puanlamaların ölçme tekniğine uygun olmadığı, puanlamayı yapan idarecilerin yetkisiz oldukları ve şartları taşımadıkları, komisyonun tarafsız ve adil olarak çalışmadığı gibi hakkaniyete aykırı işlem tesis eden Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün değerlendirme sonucunda 75 puanın altında alarak görev süresi uzatılmayan okul müdürlerinin açmış olduğu yürütmeyi durdurma davaları sonucunda Kayseri 2.idari mahkemesi yürütmeyi durdurma arkasından da iptal kararı vermişti.

İdari mahkemesinin kararı doğrultusunda yeniden  değerlendirmesi yapılan okul müdürleri için Nevşehir İl Milli eğitim Müdürlüğü ''Yönetici Değerlendirme Kılavuzu'' hazırlamış ve yeniden değerlendirmeyi bu kılavuza göre yaptırmıştır.İlgili yönetici değerlendirme kılavuzunu Bilgi edinme Kapsamında istedik.

Ancak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İlgili Kılavuzu şubemize vermemesi üzerine Başbakanlık Bilgi Değerlendirme Kuruluna itiraz ederek söz konusu kılavuzu aldık. Kılavuzu incelediğimizde Kılavuzun  gönderildiği üst yazıda  "...yeniden değerlendirme işlemlerinde değerlendiricilere yardımcı olmak üzere hazırlanan Ek-1 Açıklama Yönergesi(kılavuz) ve Ek-Ölçütleri..." kapalı zarf içerisinde gönderilmiş yazmaktadır. "yardımcı olmak için" yazdığı halde bu yönergeye uymayan değerlendiricilere  soruşturma açılarak KINAMA cezası verilmiştir.

Yönergenin kim tarafından yürütüldüğü, kapsamının ve tarihinin belli olmadığı, hangi kanun ve yönetmeliğe dayandırıldığının belirtilmediği görülmüştür. Kısacası mevzuata aykırıdır. Bu yönergeyi iptal ettirmek ve sorumlular hakkında yasal yollara başvurabilmek için genel merkezimizden yetki belgesi istedik. 

 

Nevşehir Valiliği'nin Şubemize Yazdığı Resmi Yazı İçin Tıklayınız

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Web Sitesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 384 214 21 21 Faks : +90 384 214 21 52