• BIST 108.434
 • Altın 151,670
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278
 • Nevşehir 15 °C
 • Ankara 14 °C
 • İstanbul 21 °C
 • WhatsApp Hattımızla Size Daha Yakınız

Nevşehir Kredi Yurtlar da Neler Oluyor ?

Nevşehir Kredi Yurtlar da Neler Oluyor ?
Nevşehir Kredi Yurtlar kurumunda uzun dönemdir devam eden ve bugünlerde resmileşen yandaşcılık , liyakat ve kariyer ilkelerinin de yerle bir olmasını beraberinde getirdi.

                                                                                                                           

Kamuda ki tüm bakanlıkları kendine göre dizayn eden Hükümet,  Kredi Yurtlar Kurumunu ilgilendiren  ve  15.04.2015 tarih ve 29327 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6639 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 22. Maddesiyle 638 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye Geçici 13. Madde ekleyerek  ;

ve arkasından tüm bölge müdürlüklerini iptal ederek ,  daha önce o ilde bulunan tüm yurt binalarına bakan  Yurt müdürlerini araştırmacı kadrolarına alarak  yandaş yönetici atama  yolunu açmıştır

 Geçici madde ile her ile  o ilde bulunan tüm yurtlara bakan BİR İL MÜDÜRÜ ve her yurt binası için bir yurt müdürü kadrosu oluşturan  Bakanlık  Geçici 13 Maddenin (3) fıkrası ile  "  Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü, Gençlik Merkezi Müdürü ve Yurt Müdürü kadrolarına, her bir kadro için bir defaya mahsus olmak üzere, 657 sayılı Kanunun hizmet süreleri ve eğitime ilişkin şartları taşıyanlar arasından atama yapılır.” dan yola çıkarak Nevşehir Eğitim Bir-sen yönetim kurulu  üyesi ve  T.Akdevelioğlu  İlk Okul müdürü  Mehmet  SÜRÜCÜ  Nevşehir İl Müdürü olarak atanmıştır.

 

Yakın zamana  kadar Nevşehir Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü görevini yapan ve araştırmacı kadrosuna çekilen Şahin  TÜMEL'in ise  kızağa çekildiği söylenmektedir.

 

Bilindiği üzere daha önce Avanos Kız Yurduna  Nevşehir  Sağlık Meslek lisesi öğretmeni olarak görev yapan ve  Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÜNLÜER'in eşi Zühal ÜNLÜER atanmış ve sendikamızın ülke çapında usulsüz atamalar çerçevesinde  açtığı dava sonucu görevden alınmıştı.

Ancak hükümet  , liyakat ve kariyer ilkelerini  yok sayarak ayrıca  kurum içerisinden yetişen sınav kazanmış personelleri de dışlayarak  başka kurumlardan ,  Kredi yurtlar Kurumunu tanımayan işleyişini  bilmeyen yandaş kimseleri makam sahibi yapmak adına  çıkarttıkları  "Geçici 13 Maddenin (3) fıkrası dan da yararlanarak önce  Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÜNLÜER'in eşi Zühal ÜNLÜER'İ  tekrar  Avanos Kız yurdu müdürlüğüne ve şu an Eğitim Bir-sen yönetim kurulu  üyesi olarak görev yapan   T.Akdevelioğlu  İlk Okul müdürü  Mehmet  SÜRÜCÜ  Nevşehir İl Müdürü olarak atanmıştır.

Görünen  o ki önümüzdeki günlerde Geçici 13 Maddenin (3) fıkrası dan da yararlanarak   NEVŞEHİR İlindeki tüm erkek ve kız yurtlarına imtiyazlı ve siyasi torpilli müdürler atanacaktır.

Türk Eğitim-Sen sendikası olarak yapılan haksız ve yandaş atamaları hangi geçici  maddeyi çıkartırlarsa çıkartsınlar , hangi doğrunun arkasından dolanırlarsa dolansınlar yargı mücadelemizle  hak edenin  , hakkı olanın hakkını teslim edeceğiz ve ilgili kurumların doğru yöneticilerle ,  liyakat ve kariyer ilkelerine haiz insanlarla yönetilmesini sağlayacağız.

Türk Eğitim-Sen olarak son gelişmeler üzerine geçen ay  konu ile ilgili açtığımız İdare Mahkemesi kararını da  haberimiz devamında yayınlıyoruz.

Açtığımız Dava dilekçesi için TIKLAYINZ

 

 

 

 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Web Sitesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 384 214 21 21 Faks : +90 384 214 21 52