Rektör KILIÇ En Üst Makamdan ÖVGÜ Aldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç takdir ettiğini açıkladı.

13 Nisan 2012 Cuma 15:28
Alışverişinizde İndirim Yapacak Firmalar

     Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ve hayırseverlerden Ali Dirikoç ve oğlu İhsan Dirikoç ile gelini Anye Dirikoç, Merhum Asım Dirikoç adına;  oğlu Fevzi Dirikoç ve eşi Pembe Dirikoç, damadı Murat Acar,   kızı Nezihe Bilgin ile damadı Atıf Bilgin, Veli Dirikoç adına; oğlu Fatih Dirikoç ile gelini Derya Dirikoç, Merhum Erol Toksöz adına;  kardeşi Akif Toksöz, Vefa Küçük ve eşi Semra Küçük, Fevzi Avlanmaz adına;  oğlu Ahmet Avlanmaz, Nafiz Dirikoç ve eşi Cemile Dirikoç, Ali Acerer ‘den oluşan heyeti Çankaya Köşkünde kabul etti.


Heyetin kabulünde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mustafa İsen, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Nevşehir Milletvekili Erdal Feralan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver de yer aldılar.

        Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ve hayırseverlerden oluşan heyeti Çankaya Köşkünde kabul eden Cumhurbaşkanı  Abdullah Gül, Nevşehir Üniversitesinin başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi.

      Nevşehir ve Nevşehir Üniversitesinin çalışkan ve gayretli bir rektöre sahip olmasından dolayı şanslı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,  4 sene gibi kısa bir zaman içerisinde Nevşehir Üniversitesinin gelişmesinde göstermiş olduğu başarılı ve gayretli çalışmalarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç’ı takdir ettiğini belirterek başarılarının devamını diledi.

        Nevşehir Üniversitenin 160 bin metrekarelik alan içerisinde gerçekleştirilen yapılaşmasının 130 bin metrekaresini,  yani %70’ini hayırseverlerin yaptırdığını ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Nevşehir Üniversitesinde  2008-2012 yılları arasında yapılan çalışmalar ile 2017 yılına kadar planlanan çalışmaların yer aldığı  dosyayı Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e takdim etti.

      Nevşehir Üniversitesine fakülte ve yüksekokul binalarının yapımının yanı sıra manevi desteklerini de esirgemeyen hayırseverlerle de tek tek ilgilenen ve kendilerini tebrik ederek fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yapmış oldukları maddi ve manevi desteklerden dolayı kendilerine teşekkür etti.  Üniversitemiz hayırseverleri ise, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e Nevşehir Üniversitesi için hayırlara devam edeceklerini belirttiler.  

    Ziyaret sonrasında Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç tarafından Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e Nevşehir Üniversitesi  öğretim elemanlarınca yapılmış olan çeşitli hediyeler takdim edildi. 

 


Yükleniyor...