• BIST 104.123
 • Altın 145,449
 • Dolar 3,4885
 • Euro 4,1695
 • Nevşehir 23 °C
 • Ankara 22 °C
 • İstanbul 21 °C
 • WhatsApp Hattımızla Size Daha Yakınız

Nevşehir'e 25 Yeni Sporcu Geliyor

Nevşehir'e 25 Yeni Sporcu Geliyor
Nevşehir Hacı Bektaş Veli üniversitesi eğitim fakültesi beden eğitimi ve spor eğitimi bölümüne 2015 – 2016 eğitim-öğretim yılı için özel yetenek sınavı düzenleyecek.

Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü´ne 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul edilecek. Kontenjan, ön-kayıt ve sınav tarihleri, başvuru koşulları ve ön-kayıt sırasında gerekli olacak belgelerle ilgili bilgiler açıklandı.

Beden Eğitim ve Spor bölümüne Milli Sporculardan 6, olimpik olmayan sporculardan 2, 17 kadın, 25 Erkek ve 5 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 25 öğrenci alınacak. Ön kayıtlar Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Prof. Dr. Filiz Kılıç yerleşkesi, spor merkezinde yapılacak. Ön kayıt tarihleri 21-22-23-24 Temmuz 2015 olarak belirlendi. Sınav 27-28-29 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılacak.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Özel Yetenek Sınavı´na; Liselerin spor alan/kol bölümlerinden mezun olan adaylardan ve milli sporculardan; YGS-1, YGS -2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinin birinden en az 160 puan alan T.C. vatandaşları, Liselerin diğer alan/kol bölümlerinden mezun olan adaylardan; YGS-1, YGS  -2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinin birinden en az  180,000 puan alan T.C. vatandaşları ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından kabul edilen minimum başvuru şartını yerine getiren yabancı uyruklu adaylar kabul edilecek.

Ön kayıt sırasında adaylardan; 2015 ygs sonuç belgesi, sınava başvuran yabancı uyruklu adaylardan, Türkiye´de yükseköğrenim görmek için girdikleri sınavın puanını gösterir belgenin aslı ve bir adet fotokopisi (Yabancı uyruklu adayların, Nevşehir Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Yönergesi´ne uygun şartları taşımaları gerekmektedir. Detaylı bilgi için; http:// www. nevsehir. edu.tr/ tr/ ogrnc-yonetmelikyonerge).

Ön Kayıt Formu (Ön kayıt sırasında verilecektir), Son 6 ay içerisinde çekilmiş üç adet 4.5 x 6 cm boyutlarında vesikalık ya da biyometrik fotoğraf, Fotoğraflı Nüfus Hüviyet Cüzdanı ve bir adet fotokopisi (Yabancı Uyruklular hariç), Mezuniyet belgesi ya da diplomanın aslı ve fotokopisi (Belge veya diploma üzerinde alan/kol/bölüm yazılı olmalıdır.

Halen bir üniversitede öğrenci olan adaylar, üniversitelerinin öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgesi ile sınava başvuru yapabileceklerdir. Mezuniyet için sorumluluk sınavına girmesi gereken adaylar bu durumlarını belgeledikleri takdirde ön kayıt yaptırabilirler.),

Sağlık sorunu olmadığına ilişkin dilekçe (Ön kayıt sırasında verilecektir), Yüksek şiddetli aktivite içeren bu sınava girmesinde sağlık açısından bir sakınca olmadığına ilişkin doktor raporu (Doktor´un ismi, diploma numarası ve imzası yer almalıdır),

Varsa, olimpik ve/veya olimpik olmayan spor dallarından birinde spor özgeçmişini gösterir belge/belgeleri (Özerk federasyonlar için ilgili federasyon yetkilisi tarafından, özerk olmayan federasyonlar için Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü´nden onaylı),

Milli sporcular (Yabancı Uyruklular hariç) için ilgili federasyon ya da Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü´nden alınmış Millilik belgesinin aslı ve fotokopisi (Özerk federasyonlar için federasyon yetkilisi tarafından, özerk olmayan federasyonlar için Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü´nden onaylı) istenecek. 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Web Sitesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 384 214 21 21 Faks : +90 384 214 21 52