• BIST 104.123
 • Altın 145,449
 • Dolar 3,4885
 • Euro 4,1695
 • Nevşehir 23 °C
 • Ankara 22 °C
 • İstanbul 21 °C
 • WhatsApp Hattımızla Size Daha Yakınız

Sorunlu Atamalar ve Duyurusu

Sorunlu Atamalar ve Duyurusu
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilk defa ve Yeniden görevlendirme duyurusu yaparak takvim açıkladı.

Duyuru Konusu : İlk Defa ve Yeniden Müdür Olarak Görevlendirilme Duyurusu.

Duyurunun Çıktığı Bölüm  :İnsan Kaynakları (Atama) Şubesi

Tarih   :29/06/2015

Tel    :213 79 33 - 118

 

Duyuru Metni   :

                                   

 İlgi      :a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu.

b) Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine

                     İlişkin Yönetmelik.

            c) Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Görevlendirilme Kılavuzu.

            d) 6528 Sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde

   Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

                                           

İlimiz genelinde yapılacak olan; ilgi (a) yönetmeliğin İlk defa ve yeniden müdür olarak görevlendirilecekler başlıklı 5.maddesinde "(1) Müdürlük görev süresinin uzatılması işlemlerinin tamamlanmasından sonra müdürlük norm kadrosu boş kalan eğitim kurumları, il millî eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulur.

(2) Müdürlük görev süresi uzatılmayanlar ve daha önce müdürlük görevinde bulunmuş olanlar ile duyurunun yapıldığı tarihten önce müdürlük görevinde bulunmamış olup duyurunun son günü itibarıyla 5 ve 6 ncı maddelerde belirtilen şartları taşıyanlardan müdür olarak görevlendirilmek isteyenlerin başvurulan elektronik ortamda alınır.” Denilmektedir.

Ayrıca görevlendirme kılavuzunun 5.maddesinin 3,4 ve 5.fıkralarında “(3) Başvurular, Yönetmeliğe ekli Ek-2 Eğitim Kurumu Müdürlüğüne İlk Defa ve Yeniden Görevlendirileceklere İlişkin Değerlendirme Formu üzerinden değerlendirilecek ve değerlendirme sonuçları il millî eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulacaktır.

(4) Değerlendirme sonuçlarına yapılacak itirazlar Değerlendirme Komisyonunca incelenerek karara bağlanacak; sonuç, il millî eğitim müdürlüklerince itiraz sahiplerine duyurulacaktır.

(5) Değerlendirme sonucunda en yüksek puan alandan başlamak üzere boş eğitim kurumu müdürlüğü sayısının üç katı aday ile son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar sözlü sınava alınacaktır."denilmektedir.

Bu bağlamda münhal okul/kurum müdürlüğü listesi ekte gönderilmiş olup, okul / kurum müdürlüğüne ilk defa ve yeniden görevlendirme işlemi ekli görevlendirme takvimi doğrultusunda yapılacaktır.

Başvurular Yönetmeliğe ekli Ek-2 Eğitim Kurumu Müdürlüğüne İlk Defa ve Yeniden Görevlendirileceklere İlişkin Değerlendirme Formu üzerinden değerlendirilecek ve değerlendirme sonuçları htpp://nevsehir.meb.gov.tr internet sitemizde duyurulacaktır.

Sözlü sınava başvurular elektronik ortamda yapılacak olup, adaylar elektronik ortamda başvuru yaptıktan sonra başvuru çıktısını sırasıyla okul ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatarak, Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları (Atama) Şubesine elden teslim edeceklerdir.

Başvuruda bulunacak adaylar ile ilgili güncel açıklamalar Müdürlüğümüz htpp://nevsehir.meb.gov.tradresinden yayınlanacaktır.

Bilgilerinizi ve duyuru ekindeki takvimde belirtilen tarihler dışında başvuru kabul edilmeyeceğinden adayların herhangi bir mağduriyetine sebebiyet verilmemesi için, okulunuz / ilçeniz öğretmenlerine imza karşılığı duyurulması hususunda gereğini önemle rica ederim.

Ekler için tıklayınız

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Web Sitesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 384 214 21 21 Faks : +90 384 214 21 52